Tereny rekreacyjne a trawa z rolki

 
Czy wiesz, jak często trawa w rolkach wykorzystywana jest przez firmy zajmujące się fachową pielęgnacją roślin dla miasta i osób prywatnych? Czy wiesz, że trawa w rolkach bardzo często jest wykorzystywana do zakładania trawników oraz wypełniania luk pomiędzy drzewkami, krzewami albo kwietnikami? Zobacz sam/a, jak to wygląda bliżej.
 
Traw w rolkach to nowoczesna technika zakładania trawników, która ma wielkie grono zwolenników z kilku względów. Po pierwsze zakładanie w ten sposób trawników trwa znacznie krócej, niż w tradycyjny sposób. Po drugie trawa z rolki kupowana u sprawdzonych producentów, która jest wysokiej jakości, będzie z pewnością odporniejsza na warunki atmosferyczne, na susze oraz czynniki podczas użytkowania zazielenionego terenu w późniejszym czasie.
 
Trawa w rolkach – dlaczego akurat ta opcja?
Trawa tego rodzaju może być wykorzystana w przeciągu krótkiego czasu od przygotowania jej w rolki. Niestety jest to roślina, która wymaga podlania, jak również szybkiego zakotwiczenia w ziemi, gdyż dzięki temu czerpie swoje życiodajne wartości odżywcze, niezbędne do rozwoju i wzrostu. Zakorzenienie w glebie po położeniu „plastrów” trawy na docelowym trawniku trwa około dwóch czy trzech tygodni. W tym czasie najważniejsze jest regularne nawadnianie trawy.
 
Odżywianie i koszenie trawy w rolkach
W pierwszym sezonie od położenia trawy w rolkach na ziemi, zazwyczaj nie wymaga jeszcze nawożenia. Ponieważ ziemia powinna być wcześniej przygotowana tak, aby rozwijającemu się systemowi korzeniowemu nie zabrakło wartości odżywczych niezbędnych do rozwoju. Trawa z rolki w kolejnym sezonie może już potrzebować intensywniejszego nawiezienia na początku wiosny i jest to raczej jedyny czas, kiedy warto jest tego dokonać. Kolejną sprawą będzie koszenie założonego uprzednio trawnika, zwykle z tydzień lub dwa tygodnie po przyjęciu się trawy. Oczywiście zbyt krótkie strzyżenie trawy na samym początku nie jest wskazane. Warto jest ustawić tak kosiarkę, aby trawa pozostała skoszona przynajmniej kilka centymetrów nad ziemią, a nie przy samej glebie, jak w przypadku starszych trawników.