Szukasz auta używanego bez ryzyka? Sprawdź pojazdy po leasingu!

 
Wybranie odpowiedniego samochodu używanego może być sporym wyzwaniem, jeśli nie mamy w tej dziedzinie szerokiego doświadczenia. Asortyment aut z drugiej ręki na polskim rynku jest bardzo szeroki – nie każde z nich jednak zasługuje na uwagę. Jeśli poszukujesz modelu używanego i nie chcesz ryzykować, sprawdź samochody poleasingowe osobowe!
 
Leasing jest popularną formą pozyskania pojazdów przez firmy. Dzięki niemu mogą one korzystać z samochodów na dogodnych warunkach, w ramach płatności rat leasingowych. Leasing trwa zwykle do 3-4 lat. Po tym czasie firma może wykupić użytkowany dotychczas pojazd albo może zrezygnować i oddać go leasingodawcy. Auta, które są oddawane, trafiają potem ponownie na rynek.
 
Wielu osobom samochody poleasingowe osobowe nie kojarzą się zbyt dobrze. Zwykle mamy wtedy na myśli przedstawiciel handlowego, który pokonuje każdego dnia mnóstwo kilometrów i nie szanuje zbytnio swojego samochodu. Jednak tak naprawdę auta z leasingu to nie tylko te z dużymi przebiegami – to również auta użytkowane normalnie i zadbane.
 
Auta pochodzące z leasingu to ostatnie roczniki – nowoczesne i bezpieczne pojazdy, które najczęściej mają też świetne wyposażenie. Zatem samochody poleasingowe osobowe to kapitalna propozycja dla tych osób, którym zależy na kupnie samochodu nowszego. Co więcej, mamy dostęp do jego historii serwisowej oraz do przebiegów. Możemy więc wyeliminować ryzyko zakupienia auta powypadkowego lub mającego poważne, kosztowne w naprawie usterki. To duży plus dla osób, którym zależy na wygodnej i bezpiecznej transakcji.
 
To jednak jeszcze nie wszystkie zalety związane z kupnem samochodu używanego pochodzącego z leasingu. Wiele z tych pojazdów nadal posiada gwarancje producenta, a te, które ich już nie mają, najczęściej obejmowane są gwarancją sprzedającego trwającą nawet do roku.
 
Jeśli chcesz sprawdzić ofertę samochodów osobowych poleasingowych, możesz zapoznać się z nimi już teraz on-line. Znajdziesz je głównie w salonach dealerskich oraz w salonach aut używanych. Nie są one dostępne w komisach i na giełdach. Zatem jeśli poszukujesz dobrego auta używanego, sprawdź modele poleasingowe!