Podłoga drewniana i dzieci – co warto wybrać?

 
Gdy w domu, w którym ma znaleźć się drewniana podłoga, oprócz dorosłych mieszkają też dzieci, w takim przypadku konieczne jest dobranie odpowiednich materiałów, które będą w stanie pięknie się prezentować i jednocześnie zagwarantują wysoką trwałość i wytrzymałość na lata.
 
Podłogi drewniane wyglądają bardzo szlachetnie i elegancko, są trwałe, ale ich odporność na czynniki zewnętrzne jest zależna również od tego, jak będą one wykończone i użytkowane. Dobierając odpowiednie podłogi drewniane Warszawa czy w innym mieście, warto wobec tego wziąć pod uwagę, jakie warunki będą panowały w domu. Gdy mieszkają w nim dzieci, w takim przypadku trzeba również wziąć pod uwagę fakt, że mogą one zniszczyć podłogę w ekspresowym tempie.
 
Podłoga wykonana z drewna w domu, w którym są dzieci, jest narażona na rozmaite uszkodzenia i usterki. Głównym problemem są rysy, wgłębienia powstające w wyniku uderzeń oraz przetarcia w intensywnie użytkowanych miejscach. Bieganie po domu, skakanie, upadki ciężkich przedmiotów, zabawa samochodzikami czy klockami, naniesienie piasku do wnętrza – to tylko kilka z wielu powodów, dla których warto dobrze zastanowić się, jaką podłogę wybrać.
 
Do domu, gdzie mieszkają czy mają mieszkać dzieci, najlepiej nadają się podłogi z drewna gatunków twardych – może być to dąb, jesion lub gatunki drewna egzotycznego, na przykład iroko, merbau, doussie, ipe. Im twardsze drewno, tym ryzyko jego uszkodzenia będzie niższe.
 
Ważne jest też odpowiednie wykończenie podłogi drewnianej – powinna być ona pokryta lakierami lub olejami, które są całkowicie bezpieczne, nie wydzielają szkodliwych oparów i posiadają odpowiednie atesty i certyfikaty. Dobrym pomysłem mogą być oleje i woski, które nadają drewnu naturalny wygląd, a także trwalsze lakiery poliuretanowe, które nie mają nieprzyjemnego zapachu i są przyjazne dla środowiska naturalnego.
 
Jeżeli chcesz zakupić dobre drewno na podłogę, wpisz do wyszukiwarki internetowej słowa „podłogi drewniane Warszawa”, aby znaleźć firmy prowadzące sprzedaż i montaż podłóg w danej lokalizacji.