Maszyna do haftu w małej firmie

 
Usługi hafciarskie coraz częściej wykonywane są w małych firmach. Takie firmy muszą postawić na nieco inne maszyny do haftu niż największe przedsiębiorstwa. Jak wybrać odpowiednią maszynę?
 
Małe firmy przy zmianie sytuacji rynkowej znacznie lepiej radzą sobie na rynku odzieżowym. Możliwość utrzymania się przy znacznie mniejszej liczbie zamówień to podstawowy atut. W małej firmie można postawić na maszyny z jedną głowicą. Są one popularne tak w firmach jak też w amatorskich wersjach. Domowe wersje pozwalają na wykonanie haftów przy własnych projektach ubrań.
 
Maszyna do haftu musi być również odpowiednio wyselekcjonowana pod kątem wygody użytkowania. Maszyna z wolnym ramieniem, która pozwala wygodnie wykonać haft na czapkach jest popularnym rozwiązaniem. Do maszyn, które sprzedają się bardzo dobrze zaliczają się maszyny hafciarskie z czterema czy sześcioma głowicami.
 
Hafciarka nowa a używana
Nowe urządzenie to przede wszystkim gwarancja. Gdy producent posiada serwis w kraju pozwala to na sprawne wykonanie napraw. Ważne jest by wybierać do firm urządzenia firm sprawdzonych na rynku. Takie maszyny znacznie łatwiej naprawić. Specjalizuje się w  tym znacznie więcej firm na rynku. Jednocześnie działają oficjalne serwisy.
 
Nie zawsze nowa maszyna to optymalne rozwiązanie finansowe. Używane urządzenie może być nadal dobrym rozwiązaniem dla małych firm. Jest to również rozwiązanie do domowego użytkowania. Używana maszyna może być znacznie tańsza nawet w najbardziej rozbudowanych wersjach. Pozwala to kupić tańsze urządzenie, które pozwala sprawdzić funkcjonowanie danego typu maszyny.
 
Profesjonalna maszyna musi przede wszystkim zapewnić długi okres użytkowania bez ryzyka awarii. Nawet w małych firmach produkcja odbywa się ciągłe. Dotyczy to przede wszystkim firm działających na odzieżowym rynku. Odzieżowy rynek to często zamówienia na małe sersie ubrań. Nieco inne potrzeby pojawiają się w firmach działających na rynku obsługiwania indywidualnych klientów. W takich firmach praca nie jest wykonywana ciągle.