Jak wygląda całodzienna opieka nad osobą starszą?

 
Osoby starsze często wymagają profesjonalnego wsparcia na co dzień. Właśnie dlatego coraz więcej rodzin decyduje się na wynajmowanie opiekunek dla seniorów. Opieka domowa jest bardzo dobrą alternatywą dla przeprowadzki do domu seniora, a ponadto jej koszt wcale nie jest bardzo wysoki.
 
Aktualnie bardzo popularna jest opieka domowa z zamieszkaniem. Stanowi ona kompleksowe wsparcie dla seniora przez 24 godziny na dobę oraz odciąża rodzinę, która może nie mieć wystarczająco dużo czasu, aby dobrze zaopiekować się seniorem. Opiekunka, która ma w tej dziedzinie właściwe doświadczenie oraz wie, jak zagwarantować podopiecznemu bezpieczeństwo, będzie strzałem w dziesiątkę.
 
Podstawą do komfortu i zadowolenia seniora jest odpowiednie zaplanowanie jego dnia. Konieczne jest wobec tego dopasowanie czynności do stanu zdrowia, stopnia sprawności oraz oczekiwań podopiecznego.
 
Przykładowy dzień osoby starszej pod opieką:

pobudka
poranna toaleta
śniadanie
spacer lub inna aktywność fizyczna
obiad
poobiednia drzemka
podwieczorek
aktywność – granie w gry, czytanie książek, oglądanie telewizji
kolacja
wieczorny spacer
wieczorna toaleta
sen

 
Oczywiście, powyższy plan jest przykładowy, dlatego też opiekun będzie musiał już stworzyć dla seniora taką formę opieki, która będzie gwarantowała najlepsze dla niego wsparcie. Senior może mieć inne przyzwyczajenia, oczekiwania, sprawność.
 
Gdzie szukać pomocy w opiece domowej?
Gdy jedynie wpiszemy do wyszukiwarki internetowej słowa „opieka domowa Warszawa”, możemy natychmiast zapoznać się z różnymi ofertami. Warto pamiętać o tym, że najlepiej dokładniej przeanalizować oferty różnych firm, aby znaleźć dla siebie taką, która będzie mogła zapewnić najlepsze wsparcie.
 
Jeśli potrzebna jest opieka domowa Warszawa ma wiele dobrych firm, ale bez problemu znajdziemy też pomoc na terenie całego kraju. Wystarczy tylko kilka chwil spędzonych on-line, aby zobaczyć, że oferta jest szeroka. Nie warto jednak kierować się tylko niską ceną – zadowolenie podopiecznego powinno być najważniejsze.